Mamy podpisaną umowę na dostawę żywności !

    Niezmiernie miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Grajewo uzyskało wsparcie i podpisało kolejną umowę na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

W ramach działań Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Grajewo przy współpracy z Panem Wójtem Gminy Grajewo Stanisławem Szleterem realizowany jest projekt  w Podprogramie 2016 skierowany do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych.

            Aby otrzymać pomoc, osoby uprawnione z terenu Gminy Grajewo otrzymują tzw. skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

            Wydawana paczka żywnościowa składa się z następujących produktów: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa oraz cukier i olej rzepakowy.

            Pierwsze paczki żywnościowe wydane zostały w dniu 22 listopada 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia w Wojewodzinie. Łącznie pomoc żywnościową otrzymało 155 rodzin w tym 660 osób. Łącznie wydano 6 432,02 kg żywności o łącznej wartości 28 011,73 zł!!!

 

Wszystkim osobom pomagającym przy rozładunku i wydawaniu żywności serdecznie dziękujemy i liczymy na Was w kolejnych dostawach.

 

Prezes Zarządu

Ewelina Ajdyn

cam00722cam00718cam00701cam00700cam00720